top of page

HABERLER

Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın konseri dünyada bir ilke imza atıyor - İş Sanat

Haber Kaynağı: Haber Türk Video

08.04.2021

İş Sanat ve Milli Reasürans iş birliğinde gerçekleşen Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın konseri dünyada bir ilke imza atıyor.Batuhan Uzgören ve Can Özhan’ın solist olduğu konserde, Vivaldi’nin Dört Mevsim Keman Konçertosu, özel olarak tasarlanan, dört farklı kemanla ses buluyor. Haendel’in Konçerto Grosso eseriyle başlayacak konser, bu akşam saat 20.30’dan itibaren ücretsiz olarak İş Sanat’ın YouTube kanalıdan izlenebilecek.

mrs.jpg

CSO, Festival kapanışındaki performansıyla yine büyük alkış topladı

Haber Kaynağı: YENİDÜZEN

31.10.2021

CSO, şef Antonio Pirolli yönetiminde sahne alırken keman virtüözü Can Özhan da konsere solist olarak katıldı.

 

Murat OBENLER

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği tarafından organize edilen ve Kuzey Kıbrıs’ta klasik müziğin buluşma adresi olan 19. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali, 29 Ekim Cuma akşamı ünlü İtalyan şef Antonio Pirolli yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konseri ile sona erdi. 

Bellapais Manastırı’nda gerçekleşen ve saat 20.00’de başlayan Festival Kapanış Konseri’nde Şef Antonio Pirolli yönetiminde sahne alan CSO; Kreisler’in Preludium & Allegro’sunu, Massenet’in Meditation’unu, Sarasate’nin Zigeuerwaisen’ini ve Mustafa Kemal Atatürk’ü anısına Beethoven’in 3 No.’lu(Eroica) Kahramanlık Senfonisi’ni seslendirdi.

ccr_edited.jpg

Keman virtüözü Can Özhan dakikalarca alkışlandı, iki kez bis yaptı

Konserin ilk bölümünde solisti olarak CSO ile sahne alan Keman virtüözü Can Özhan’ın etkileyici performansı konseri izleyen yerli ve yabancı müzikseverler tarafından beğeniyle karşılanırken sanatçı selamdan sonra iki kez daha sahneye gelerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şerefine Sarı Gelin ve 27 Ekim büyük usta Paganini’nin doğumgünu şerefine Paganini’nin 24.kapriçyosunun bir bölümünü icra etti.

Geleceğin Keman Virtüözleri Öğretmen ÖZHAN İçin Sahnedeydi

Haber Kaynağı: Haberler.com

13.12.2021

ANTALYALI keman sanatçısı Can Özhan'ın yetiştirdiği ve gelecek vadeden 9-16 yaşlar arasındaki öğrencileri konser verdi.

Genç yetenekleriyle izleyenleri büyüledi ve ailelerini gururlandırdı. Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı'nda keman eğitimi veren ve eğitim hocalığında 10 yılını dolduran Can Özhan için bir alışveriş merkezinde öğrencileriyle, '10 yıl konseri' düzenlendi.

ÜNLÜ BESTECİLERİN ESERLERİ

Konserde Peren Alan (9), Atahan Dinç (10), Nehir Kıran (12), Irmak Or (15), Meral Babacan (15), İlay Çakmak (16) kemanlarıyla birlikte önce tek, sonra çift olarak sahne aldı. Piyano eşliğinde dünyaca ünlü Bach, Vivaldi, Kreisler, Tchaikovski, Brahms, Paganini gibi bestecilerin eserlerini seslendirdi.

ekr kns.png

ANNE-BABALAR GURUR DUYDU

Konser sonunda orkestra oluşturup öğretmenleri Can Özhan ile birlikte bir dinleti sunan genç yetenekler ayakta alkışlandı. Keman sanatçısı ve eğitimcisi Can Özhan, Bu konser, hayatımın en heyecanlı, en duygulu konseri oldu dedi. Özhan, öğrencilerinden İlay Çakmak'ın 10 yıl, Meral Babacan'ın 7 yıl, Irmak Or'un 5 yıl, Nehir Kıran'ın 4 yıl, Peren Alan ile Atahan Dinç'in 1.5 yıldır hiç ara vermeden keman eğitimi aldığını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı'nda 10 yıldan beri keman eğitimi veren Can Özhan, En büyük hedefim; öğrencilerimin uluslararası klasik müzik dünyasında konuşulacak seviyelere gelmelerini sağlamak diye konuştu.

Müzik Akademisi’nde masterclass eğitimi

Haber Kaynağı: Sabah.com

19.02.2021 

Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi’nde keman eğitimi alan öğrenciler, keman sanatçısı Can Özhan’dan iki gün boyunca masterclass eğitimi aldı.Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi, devam eden müzik derslerinin yanı sıra öğrencilere masterclass eğitimleri alma fırsatı da sunuyor. Konyaaltı Müzik Akademisi binasında öğrencilerle bir araya gelen keman sanatçısı Can Özhan, öğrencileri tek tek sahneye alarak keman çalmadaki tüm ince ayrıntıları anlattı. Aldıkları eğitimden son dere memnun olduklarını ifade eden öğrenciler ise bu eğitimlerin kendilerine çok şey katacağını dile getirdiler. Genç müzisyenler yetiştiriyoruz...

mkcc.jpg
kapak.jpg
Andante'nin Şubat 2022 tarihli 184. sayısını e-dergi formatında "dergilik" ve "dMags" uygulamalarından indirebilir, Dijital Basın ve www.andante.com.tr üzerinden satın alabilir, bireysel ve kurumsal abonelik işlemi yapabilirsiniz.
Basılı versiyonu ise kısa süre içinde Kırmızı Kedi, Remzi, Penguen, Nezih, Gergedan ve Dost mağazalarında...
bottom of page